Movies
Ratings
48
SoulRated ★ 5.0
Avatar: The Way of WaterRated ★ 2.5- ChosenRated ★ 5.0
- JeronimoRated ★ 5.0
Being John MalkovichRated ★ 2.5
The Hunger GamesRated ★ 3.0
BraveheartRated ★ 2.5
Cinema ParadisoRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 3.0
Requiem for a DreamRated ★ 2.5
La La LandRated ★ 2.5
American History XRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
CloserRated ★ 2.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 2.0
GhostRated ★ 3.5
The FugitiveRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.0
American SniperRated ★ 1.5
HookRated ★ 2.0