Movies
Ratings
170
MicrohabitatRated ★ 3.5

Little ForestRated ★ 3.5
Piece of CakeRated ★ 5.0
Kramer vs. KramerRated ★ 5.0

Betty BlueRated ★ 5.0
Rear WindowRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 3.0

ParasiteRated ★ 3.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
1917Rated ★ 2.5
No Country for Old MenRated ★ 2.5
PiRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 5.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 5.0
Our Love StoryRated ★ 2.0
A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 3.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.0

The LoverRated ★ 5.0