Movies
Ratings
201
The GraduateRated ★ 3.5
Uncut GemsRated ★ 4.0
CarrieRated ★ 3.5
Spider-Man: No Way HomeRated ★ 4.5
The French DispatchRated ★ 3.5
Inner SensesRated ★ 3.0
Corpus ChristiRated ★ 4.0
Double IndemnityRated ★ 4.0
Sunset BoulevardRated ★ 4.5
The MediumRated ★ 4.5
The King of ComedyRated ★ 3.5
LetoRated ★ 4.0
Perfect BlueRated ★ 4.5
Stranger Than ParadiseRated ★ 4.0
Moonrise KingdomRated ★ 3.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.0
Loving VincentRated ★ 3.5
Full Metal JacketRated ★ 4.5
Mid90sRated ★ 5.0
Yves Saint LaurentRated ★ 3.0