Movies
Ratings
235
FargoRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 3.0
Zero Dark ThirtyRated ★ 4.5
Romeo and JulietRated ★ 3.5
Ashes of Time ReduxRated ★ 2.5
The Bride with White HairRated ★ 3.0
Hidden FiguresRated ★ 4.5
The HuntRated ★ 4.0
The Diving Bell and the ButterflyRated ★ 3.5
A Simple LifeRated ★ 4.0
Out of AfricaRated ★ 3.5
Gangs of New YorkRated ★ 3.0
MunichRated ★ 5.0
CapoteRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Seven SamuraiRated ★ 5.0
The Last of the MohicansRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 5.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0