Movies
Ratings
211
MidsommarRated ★ 5.0
PatersonRated ★ 4.5

The HandmaidenRated ★ 5.0
Wonder WomanRated ★ 3.0
A Monster CallsRated ★ 4.0
A Perfect DayRated ★ 4.0
20th Century WomenRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
Thor: RagnarokRated ★ 3.5
Star Wars: The Last JediRated ★ 4.0
A Quiet PassionRated ★ 3.0
Justice LeagueRated ★ 2.5
Score: A Film Music DocumentaryRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 3.5
The True-taste ShowRated ★ 3.0
No RegretRated ★ 2.5
Winter's BoneRated ★ 4.5
The White RibbonRated ★ 4.0
DogvilleRated ★ 4.0